Magdalena Kucharska

Magdalena Kucharska

Dyplom Wydziału Ceramiki i Szkła PWSSP (obecnie ASP) we Wrocławiu uzyskała w 1991r. Zajmuje się szkłem unikatowym, tworzy obrazy dopełniając charakterystyczny rysunek elementami ze szkła. Ta oryginalna technika stała się jej znakiem rozpoznawczym oraz przepustką do wielu prestiżowych wystaw szkła artystycznego w krajach Europy, Japonii i USA. Zdobywczyni nagród, w tym światowego konkursu Corning Museum w Nowym Yorku na 100 najlepszych prac roku 1995.

To malowane jej ręką precyzyjne kreski, kropki układają się w ciekawe graficzne wzory na biżuterii. Artystka zgrabnie przenosi swoją plastyczną wiedzę i niezwykłą wrażliwość kolorystyczną z dużych obrazów na te niewielkich rozmiarów szklane dzieła sztuki. Jej sygnatura widnieje z tyłu każdego medalionu.  

Więcej informacji: www.galeriamoya.pl

 

 

Andrzej Kucharski

Andrzej Kucharski

Jest absolwentem PWSSP (obecnie ASP) we Wrocławiu, Wydziału Ceramiki i Szkła, Dyplom uzyskał w 1987 roku. Zaraz po studiach założył jedno z pierwszych w Polsce szklarskie studio. Aktywnie uczestniczy w krajowych i zagranicznych wystawach szkła artystycznego. Dawniej tworzył obiekty rzeźbiarskie z przetapianych i szlifowanych brył szkła optycznego oraz ołowiowego, teraz głownie pracuje w technikach fusing. Nieustannie eksperymentuje, a najbardziej fascynują go techniki warstwowego barwienia szkła, budowanie wewnętrznych struktur w szkle, zatapianie w masie różnych materiałów.

Z takim doświadczeniem, na temat szkła wie prawie wszystko. Technologię ma w małym palcu. Andrzej robi wszystko co mniej spektakularne: kroi, docina, szlifuje, poleruje, wypala. Niemniej jest równie ważnym filarem (w rozumieniu konstrukcyjnym) ich artystyczno-małżeńsko- biżuteryjnego duetu.

Więcej informacjiwww.galeriamoya.pl